نرم‌افزار شبکهسیسکو

دانلود سیسکو Prime Infrastructure 3.7 به همراه کرک (لایسنس)

سیسکو Prime Infrastructure 3.5 به همراه کرک (لایسنس)

مدیریت کارآمد شبکه چیزی فراتر از درصد Uptime می باشد و فاکتورهایی همچون هوشمندی و سرعت را به منظور اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و Real-Time و پاسخگویی سریع به شرایطِ در‌حال ‌تغییر دربرمی‌گیرد؛ بنابراین ضرورت ارائه راهکاری جهت تسهیل مدیریت شبکه‌ به صورت End to End و All in One وجود دارد.

Cisco Prime Infrastructure 3.7 – سیسکو پرایم

 2/6/2020 9:35 PM    198463 Cisco Prime Infrastructure 3.1 Licensing.zip
 2/6/2020 9:34 PM     538 CiscoPI3.7.zip
 2/6/2020 8:43 PM   21529009 Device-Pack-1-PI3.7-15.zip
 2/6/2020 9:17 PM  4927565824 PI-APL-3.7.0.0.159-1-K9.iso
 2/6/2020 9:14 PM  4519816219 PI-Upgrade-31x_32x_33x_34x_to_3.7.0.0.159.tar.gz
 2/6/2020 9:01 PM  3572919406 PI-Upgrade-35x_36x_to_3.7.0.0.159.tar.gz
 2/6/2020 9:14 PM  4736525824 PI-VA-3.7.0.0.159.tar

لینک دانلود Prime Infrastructure 3.5 از گوگل درایو

پسورد: nextadmin.net

نحوه کرک نرم افزار سیسکو پرایم اینفرا 3:

enable the root shell on console (through ssh) پس از نصب، وارد کنسول که شدین روت شل فعال کنید
prime/admin# su passwd root

prime/admin# shell
Enter shell access password : پسورد به شل اختصاص بدین
Starting root bash shell … به صورت خودکار وارد روت میشید
ade #

فایل flexlm-10.9.jar بر روی یه سرویس دهنده http مثال iis قرار دهید. به شرطی که سرور سیسکو پرایم به اینترنت دسترسی داشته باشد.

Transfer the flexlm-10.9.jar onto the pi server. I just uploaded it to a webserver, and used wget to grab it…
ade # wget
Replace the below files with the flexlm-10.9.jar file.به کمک دستورات زیر فایل جایگزین کنید
ade # cp flexlm-10.9.jar /opt/CSCOlumos/staging/pf/com.cisco.xmp.osgi.flexlm-10.8-bundle.jar
ade # cp flexlm-10.9.jar /opt/CSCOlumos/staging/pf/com.cisco.xmp.osgi.flexlm-10.8.jar
ade # cp flexlm-10.9.jar /opt/CSCOlumos/lib/pf_third_party/com.cisco.xmp.osgi.flexlm-10.8-bundle.jar
ade # cp flexlm-10.9.jar /opt/CSCOlumos/lib/pf_third_party/com.cisco.xmp.osgi.flexlm-10.8.jar

Type exit, and then reload to restart the VM… And wait…

Log onto the web frontend, and go to Administration / Dashboard / System Monitoring Dashboard پس از بوت مجدد، به کنسول سیسکو پرایم لاگین کنید و به آدرس
Copy the line after: Serial Number (Including the hostname) سریال نامبر و هاست نیم کپی کنید

فایل NCSFEAT3.lic PI3-US.lic PI3-AS.lic درون فولدر کرک با notepad باز کنید و سریال نامبر و هاست نیم که کپی کردین به ترتیب جایگزین nodename:loooong-serial-code مثل Prime:5149bb80-623a-11e5-8a21-0050568a0ceb فایل دخیره کنید.

In each license file replace ‘nodename:loooong-serial-code’ with the Serial Number you just copied and save the files.
Now go to Administration / Licenses and Software Updates / Licenses در این ادرس 3 فایل اضافه کنید
And add both license files to PI.

Cisco Prime Infrastructure، به عنوان پلتفرم One Management شرکت Cisco می‌باشد. این پلتفرم به ارائه راهکار مدیریت چرخه عمر و تضمین سرویس شبکه در سراسر شبکه (کاربران شبکه‌ها‌ی بی‌سیم، WAN، لایه دسترسی و حتی دیتاسنتر) می‌پردازد. با استفاده از Cisco Prime می‌توان پیاده‌سازی تجهیزات و سرویس‌های شبکه را تسریع نمود و با شناسایی سریع‌تر مشکلات، فرآیند عیب‌یابی (Troubleshooting) را با سرعت بیشتری به انجام رساند. همچنین کارکنان می‌توانند در هر زمان به انجام کار مورد نظر بر روی تجهیزات مختص خود پرداخته و صرف نظر از مکان خود با دیگران نیز همکاری مطلوبی داشته باشند. علاوه بر موارد ذکر شده، Cisco Prime این امکان را نیز فراهم می‌نماید تا مدیریت شبکه کارآمدتر و اثربخش‌تر شده و به این ترتیب سطوح بالاتری از عملکرد شبکه‌‌های باسیم و بی‌سیم، تضمین سرویس و تجربه‌ی کاربر نهایی ایجاد گردد.

مزایای منحصر‌به‌فرد Cisco Prime Infrastructure

در Cisco Prime Infrastructure، نکات کلیدی مربوط به مدیریت Life Cycle و تضمین سرویس در قالب یک واسط کاربری یکپارچه و ساده گنجانده شده است. در معرفی ویژگی‌های Cisco Prime می‌توان به خودکارسازی جریان‌های کاری و Template‌ها برای پیاده‌سازی کارآمد، ارتقای فرآیند مانیتورینگ جهت تسریع فرآیند Troubleshooting برای رفع مشکل و افزایش امنیت با دریافت گواهینامه استاندارد FIPS اشاره نمود. Cisco Prime Infrastructure با استفاده از طراحی‌های مورد تایید‌ و بهترین راهکارهای ارائه شده از سوی شرکت سیسکو به کاربران، کمک می‌کند تا زمان لازم برای اجرای شبکه را کاهش داده و به این ترتیب بر ارائه‌ی سرویس‌های جدید و نوآورانه برای کاربران نهایی تمرکز شود.

ساده‌سازی روند مدیریت در شبکه‌های باسیم و بی‌سیم با استفاده از Cisco Prime Infrastructure
ساده‌سازی روند مدیریت در شبکه‌های باسیم و بی‌سیم با استفاده از Cisco Prime Infrastructure

دسترسی همگرا (Converged Access)

Wireless TechPack به ارائه قابلیت‌های قدرتمند و بسیار ساده در پیاده‌سازی دسترسی همگرا می‌پردازد. کلیه راهکارهای مناسبِ شبکه‌های باسیم‌ و بی‌سیم برای شبکه‌های بی‌سیم توزیعی (Distributed Wireless) در جریان‌های کاری مبتنی بر Template‌ گنجانده شده‌اند. بدین ترتیب کاربران می‌توانند به سرعت چهار WLAN (ازجمله یک Guest) را با استفاده از این جریان‌های کاری به همراه Best Practice‌های توصیه شده‌ی امنیتی و بی‌سیم و همچنین قابلیت دید نسبت به برنامه‌های کاربردی فعال نمایند. جریان‌های کاریِ دسترسی همگرا می‌توانند زمان و پیچیدگی مربوط به پیاده‌سازی تکنولوژی دسترسی همگرا را برای Cisco Catalyst 2900، Catalyst 3800 و Controllerهای مبتنی‌بر نرم‌افزار Cisco IOS XE مانند Cisco 5760 Wireless LAN Controller، به میزان قابل توجهی کاهش ‌دهند.

سیسکو Prime Infrastructure 3.5 به همراه کرک (لایسنس)

یکپارچه‌سازی Meraki

cisco meraki

در‌حال‌حاضر Cisco Prime Infrastructure با استفاده از مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های بی‌سیم می‌تواند مدیریت تجهیزات Meraki را پشتیبانی نماید. بدین ترتیب کاربر می‌تواند تجهیزات Meraki را در Cisco Prime Infrastructure به صورت Native مدیریت نموده و علاوه ‌بر آن متقابلا از تجهیزات به داشبورد Meraki برسد.

قابلیت مدیریتی در سطح دیتاسنتر

Cisco Prime Infrastructure، مدیریت را به سطح دیتاسنتر نیز گسترش می‌دهد. ضمن اینکه با فراهم نمودن یک نقطه کنترل و دیدگاه واحد به کاربر این امکان را می‌دهد تا تمام مزایای One Management را در سراسر فرآیندهای شبکه و محاسباتی گرد ‌آورد.

این مرکزِ کاری کاملا جدید برای محاسبات، به ارائه مدیریت عملکرد و دیدگاه همه‌جانبه در‌‌Cisco UCS Blade Server‌های سری B و Rack Server‌های سری C و در کنار آن قابلیت دید زیرساخت مجازی از VMware می‌پردازد؛ بنابراین کاربران می‌توانند فضای سرورهای مجازی و فیزیکی را از یک کنسول واحد مرتبط نمایند. این محصول جدید علاوه بر پشتیبانی‌ از سایر Switch‌های Nexus متعلق به شرکت سیسکو، از Switch‌های Nexus سری 9300 این شرکت نیز پشتیبانی می‌کند. نسخه TechPack (قابلیت دسترسی Q2CY15) با پشتیبانی از Virtual Port Channel Inventory برای پلتفرم‌های Cisco Nexus، موجب افزایش قابلیت دید شبکه‌های مجازی Overlay نسبت به شبکه‌ها‌ی فیزیکی می‌شود.

جزییات نمایش شبکه از سرورهای‌ Cisco UCS
جزییات نمایش شبکه از سرورهای‌ Cisco UCS

قابلیت Intelligent WAN

Cisco Prime Infrastructure 2.2 این قابلیت را داراست که بر اساس طرح‌های مورد تایید سیسکو برای جریان‌های کاری هدایت شده، موجب تسهیل روند پیاده‌سازی و مدیریت تجهیزات و سرویس‌های IWAN گردد. همچنین آماده‌سازی سرویس‌هایی مانند Dynamic Multipoint VPN یا به اختصار DMVPN و Performance Routing یا PFR تسریع شده و پیکربندی و مانیتورینگ QoS تسهیل می‌شود. این محصول به عنوان مرکز کاری جدیدی برای راهکار Application Visibility and Controlیا به اختصار AVC، می‌تواند آمادگی برنامه کاربردی و قابلیت دید را در نرم‌افزار و سخت‌افزار تجهیزات شبکه شناسایی و طبقه‌بندی نماید. با استفاده از این راهکار، پیاده‌سازی، مانیتور و مدیریت تجهیزات و سرویس‌های Cisco IWAN در دفاتر شعب، تسهیل و تسریع می‌گردد.

مرکز عملیات

سازمان‌های بزرگ و جهانی اغلب مدیریت شبکه را بر‌مبنای دامین، منطقه یا کشور توزیع می‌کنند. مرکز عملیاتی Cisco Prime Infrastructure به کاربر این امکان را می‌دهد تا حداکثر 10 مورد از این برنامه را Visualize  نماید و به‌این‌ترتیب علاوه بر حفظ کنترل و قابلیت دید مرکزی، موجب توسعه‌ی زیرساخت مدیریت شبکه نیز می‌گردد.

پلتفرم Cisco Prime Infrastructure

این پلتفرم به ارائه قابلیت‌های جدیدی می‌پردازد که تجربه‌ی کاربر را در اولویت اول قرار می‌دهد:

 • طراحی توپولوژی تصویری: این فرآیند همراه با نمایش گرافیکی تجهیزات و لینک‌ به تصویرسازی هشدارها موجب می‌شود تا مدیریت به صورت آگاهانه و خلاقانه‌تر گردد.
 • ویرایش پروفایل‌های محرمانه و تعداد بسیار زیادی از تجهیزاتبا بهره‌گیری از این قابلیت می‌توان پروفایل‌های محرمانه ایجاد نمود و آنها را با یک یا تعداد بیشتری از تجهیزات مرتبط نمود. این قابلیت به کاربر امکان می‌دهد تا تجهیزات مختلفی را انتخاب نموده و در صورت لزوم محتوای محرمانه یا سایر موارد تعریف شده برای کاربر را بلافاصله ویرایش نماید.
 • پشتیبانی از IPv6: با این قابلیت، امکان پیکربندی و مدیریت تجهیزات IPv6 با یک مجموعه کامل از پروتکل‌ها و سرویس‌ها فراهم می‌گردد.
توپولوژی شبکه: تصویرسازی از ارتباطات درون شبکه‌ای
توپولوژی شبکه: تصویرسازی از ارتباطات درون شبکه‌ای

Cisco Prime Infrastructure علاوه بر ارائه‌ی قابلیت‌های جدید، قابلیت‌های موجود زیر را نیز ارتقا می‌دهد:

 • ‌Policy‌های مانیتورینگ ‌: امکان فعال یا غیرفعال‌‌سازی ‌Policy‌های مانیتورینگ از طریق یک جریان کاری ساده‌تر و خلاقانه‌تر ایجاد می‌شود و تغییراتی را بدون بروز قطعی در سرویس به‌وجود می‌آورد؛ ضمن اینکه این Policy‌ها جایگزین Template‌های مانیتورینگ می‌شوند.
 • منوی یکپارچه: Cisco Prime Infrastructure، منوهای مربوط به شبکه‌های باسیم و بی‌سیم موجود در نسخه‌های قبلی را به منظور دسترسی به وظایف و عملیات‌ها، در یک منوی واحد ادغام می‌نماید.
 • High Availability آماده‌ جهت استفاده: این ویژگی می‌تواند Failover سریع‌تری را برای پلتفرم‌های Standby ایجاد نماید.

ویژگی های استفاده از Cisco Prime Infrastructure

Cisco Prime Infrastructure از تمام امکانات لازم برای ‌خودکارسازی و ساده‌سازی امور مدیریتی برخوردار بوده و در عین حال از قابلیت‌های هوشمندی و کیفیت بالا در شبکه‌های Cisco بهره می‌برد. با استفاده از این تکنولوژی می‌توان شبکه‌های Cisco را از طریق تجهیزات سیار کاربر در دفاتر سازمان و به صورت سریع‌تر و ساده‌تر از طریق لایه دسترسی، در سراسر IWAN و درون دیتاسنتر مدیریت نمود.

هیچ پلتفرم واحد دیگری از عهده‌ی ارائه‌ی قابلیت‌های Cisco Prime Infrastructure برنمی‌آید. قابلیت مدیریت تمام موارد از یک نقطه می‌تواند در کنار پیاده‌سازی و عیب‌یابی سریع، قابلیت دید و کنترل بیشتری را نسبت به سرویس‌های شبکه ایجاد نماید. در نهایت نیز چارچوبی ایجاد می‌شود که چابکی واقعی در کسب‌و‌کار را در سراسر زیرساخت‌های IT مبتنی بر محصولات شرکت Cisco ایجاد می‌کند.

Shares:

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *