آموزش Collaborationآموزش شبکهسیسکونرم افزار های شبکه

Cisco Expressway چیست؟ به همراه لینک دانلود Cisco Expressway 12.5

Cisco Expressway یک نرم افزار Collaboration است که می تواند شبکه های مختلف را  یکپارچه نماید، با استفاده از Cisco Expressway امکان سرویس تلفنی به کاربرانی که بیرون شبکه (پشت فایروال) و داخل شبکه هستند فراهم می گردد.

لینک دانلود Cisco Expressway 12.5

 

Expressway بسته به اینکه پروسه Registration با چه پروتکلی و در کجا اتفاق بیفتد امکان ارائه سرویس های متنوعی را دارد به طور کلی دو نوع Registration در Expressway وجود دارد:

  1. رجیستر شدن مستقیم داخل Expressway که در این حالت یک Device می تواند با پروتکل SIP یا H.323 داخل Expressway-C و با پروتکل SIP داخل Expressway-E رجیستر نماید. این حالت مناسب برای گسترش سرویس ویدئو می باشد.
  2. رجیستر شدن داخل CUCM در این حالت که به عنوان MRA یا Mobile Remote Access نیز شناخته می شود، Device می تواند از خارج شبکه داخل CUCM ی که داخل شبکه قرار دارد رجیستر نماید و با کاربران داخل شبکه ارتباط تلفنی برقرار نماید. با اسفاده از این قابلیت کاربران خارج شبکه به تمامی سرویس های collaboration شامل: Voice و Video و Desktop Share و Instant Messaging و Presence دسترسی خواهند داشت.
Cisco Expressway
Cisco Expressway

مهمترین کاربرد Cisco Expressway شامل موارد ذیل می باشد:

Mobile Remote Access با استفاده از این قابلیت کاربران موبایل و کاربرانی که خارج از شرکت هستند می تواند با لپ تاپ، موبایل و یا تبلت خود و با استفاده از نرم افزار Jabber داخل Callmanager اصلی رجیستر کنند. علاوه بر نرم افزار Jabber، کاربر می تواند با استفاده از تجهیزات Telepresence EX و MX و SX و Codec C series و از خارج شبکه داخل CUCM رجیستر نماید و با تجهیزات دیگر ارتباط برقرار نماید.

Telepresence Registration این امکان وجود دارد تا Expressway به عنوان یک Video Call Control برای تجهیزات Telepresence عمل کند بدون نیاز به Unified Communication Manager

Business-to-Consumer Collaboration این امکان وجود دارد تا بتوان ارتباطات خود را با مشتریان و کاربران در سرتاسر دنیا گسترش دهیم که این مهم با استفاده از قابلیت Jabber Guest فراهم می گردد به طوری که کاربر با یک کلیک می تواند به طور کاملاً امن با افراد داخل شرکت به طور مثال با بخش فروش ارتباط برقرار نماید. این نوع ارتباط در دنیای امروز به عنوان B2C یا Business to Consumer شناخته می شود و این نکته حائز اهمیت است که شخصی که از طریق Jabber Guest ارتباط تلفنی برقرار می کند یک شخص کاملاً ناشناس محسوب می شود در سیستم تلفنی اصلی شرکت هیچ گونه User و Pass ندارد.

Business-to-business Collaboration با استفاده از Expressway می توان Federation بین سروریس IM&P برقرار کرد به طوری که بین دو شرکت که هرکدام IM&P جداگانه دارند می توان ارتباط Chat و  Presence برقرار نمود. این نوع ارتباط به عنوان B2B یا Business to Business شناخته می شود.

Cisco Collaboration Meeting Rooms Hybrid این امکان وجود دارد که با استفاده از Expressway بتوان از سیستم Telepresence داخل شرکت با سرویس Webex Cloud ارتباط برقرار نمود.

Interoperability and Interworking این امکان وجود دارد تا با استفاده از Cisco Expressway بتوان با Third-Party سیستم ها و پروتکل های مختلف ارتباط برقرار نمود به طور مثال این امکان وجود دارد تا ارتباط بین Cisco Telepresence و سرویس های مایکروسافتی مانند Lync , Skype for business را ازطریق Expressway برقرار نمود.

مهم ترین مزایایی که داشتن یک راهکار یکپارچه ارتباطی می تواند داشته باشد، کدام اند؟

بهبود کارایی: در صورتی که کارشناس ارتباط  توانایی استفاده از یک راهکار یکپارچه ارتباطی  را داشته باشد به راحتی می تواند فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن بهبود ببخشد. کارشناس مرکز تماس در صورت نیاز به داشتن ارتباط با یک نفر می تواند از تلفن برای برقراری تماس استفاده نماید در حالی که در بعضی از شرایط باید چند برنامه را به صورت همزمان باز نگه دارد که  مسلما سبب کند شدن روند کار خواهد شد.  با داشتن یک راهکار یکپارچه ارتباطی  به راحتی ارتباط ها برقرار شده و  از جمع شدن اطلاعات بر روی سیستم های مختلف جلوگیری خواهد شد. نکته  حائز اهمیت در این ارتباط وجود تماس های داخلی  و خارجی در یک سازمان می باشد که در این شرایط تمام ارتباطات بر روی یک پلتفرم قرار خواهد گرفت.

کارمندان دورکار: در بسیاری از سازمان ها نیاز به وجود  کارمندان دورکار  وجود دارد به عنوان مثال یک فرد که به تازگی در یک سازمان عضو شده و وظیفه های دور کاری را دارد برای جلب اعتماد  و ایجاد ارتباطات  درست باید زمان زیادی را تلاش کند اما با دارا بودن یک راهکار یکپارچه ی ارتباطی علاوه بر هماهنگ بودن اعضای گروه و داشتن اطلاعات کافی از یکدیگر  اعتماد بیشتری را به هم خواهند داشت.  هر گونه فعالیت و یا ارتباط  در یک سازمان و … با استفاده از داشتن یک راهکار یکپارچه ارتباطی ثبت خواهد شد و  با استفاده از این روش  کار مدیران برای هماهنگ کردن و کنترل کارمندان بسیار راحت خواهد شد.

بالا رفتن سرعت تفکیک تماس های موجود: با استفاده ازبه کارگیری یک راهکار یکپارچه ارتباطی  می توان به میزان زیادی از تماس ها را تفکیک کرد و همچنین افراد به هیچ عنوان در صف های طولانی تماس قرار گرفته نشوند.  یکی دیگر از مزایای داشتن راهکار یکپارچه ارتباطی  جلوگیری از انتقال تماس های اشتباه به کارشناسان و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت  می باشد.

به وجود آوردن امکان آموزش: در ارتباط با نوع عملکرد سازمان های مختلفی که به آموزش  و مذاکره احتیاج دارند، استفاده از یک راهکار یکپارچه  ارتباطی می تواند بسیار مفید و کم هزینه واقع شود. در مرکزهای تماس یکی از مهم ترین مسائل قابل توجه آموزش تماس می باشد که باید به این وسیله به تعدادی  از کارمندان سازمان از راه دور اجازه داده شود.  در این روش فرد بدون نیاز به هیچ گونه بازدید از مرکز تماس می تواند به همراه برقراری تماس آموزش مورد نیز ببیند.

افزایش  کیفیت و بهبود شرایط: با استفاده از یک راهکار یکپارچه ارتباطی می توان میزان کیفیت صدا را تقویت نمود. در این گونه سیستم ها هیچ گونه نویز و یا اختلال در صدا وجود نخواهد داشت و این سبب بالا  رفتن کیفیت ارتباط  و بهبود شرایط می شود.  در سازمان های صنعتی  و تجاری هنگام در ارتباط بودن با مشتری در صورت قطع و وصل شدن صدا امکان دارد اطلاعات به درستی ب مشتری انتقال پیدا نکند و در نتیجه ی این نقص مشتری ها از دست داده شوند. در صورت استفاده از یک سیستم یکپارچه ارتباطی چنین اتفاقی پیش نخواهد آمد. .

استفاده از کانال های ارتباطی چندگانه: با استفاده از یک راهکار یکپارچه ارتباطی می توان برای یک سازمان یک کانال ارتباطی قوی را بدون هیچ گونه نویز و یا اختلالی ب وجود آورد که با استفاده از آن مشتریان و همچنین کارمندان می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و راحت ترین شیوه با هم در ارتباط باشند.  به دلیل وجود مزایای استفاده از یک راهکار یکپارچه ارتباطی بسیاری از شرکت ها برای خود یک کانال ارتباطی یکپارچه را مهیا می سازند.

کاهش میزان هزینه های نگهداری: یکی از بهترین روش ها برای کاهش میزان هزینه های ارتباطی استفاده از یک راهکار یکپارچه ارتباطی می باشد.  ارتباط های یک پارچه هزینه های ارتباطی را تا حد چشم گیری کاهش داده و هزینه ی بسیاری کمی را برای نگه داری دارند.  در بسیاری از موارد سازمان ها می توانند کانال های ارتباطی مختلف را با هم ترکیب نموده و  میزان هزینه های نگهداری و … را به صفر برسانند.

افزایش میزان دوام تجاری: با توجه به این که کارکنان یک سازمان که از راهکار یکپارچه ارتباطی استفاده می کنند محدودیت مکانی در ایجاد ارتباط با مشتری ندارد و حتی هنگام استراحت در منزل نیز می تواند پاسخ گوی مشتری باشد که در چنین شرایطی  دوام تجارت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا