پی‌اچ‌پی (PHP) یک نرم افزار یا بستر برنامه نویسی متن باز و رایگان است که برای طراحی وب (سمت سرور) توسعه یافته‌ است و به همین منظور در بسته نرم افزاری LAMP قرار گرفته است و همچنین PHP تا ژانویه ی سال ۲۰۱۳ میلادی بر روی ۲۴۴ میلیون وب‌ سایت و ۲.۱ میلیون سرور نصب شده‌ است. PHP کوتاه شده کلمه PHP: Hypertext Preprocessor (به معنای پی اچ پی: پیش پردازنده ی ابرمتن) می باشد که توسط فردی به نام راسموس لِردورف در سال ۱۹۹۵ طراحی شد و در حال حاضر توسعه ی آن بر عهده ی گروه پی‌ اچ‌ پی می‌باشد.

کدهای پی‌ اچ‌ پی (PHP) توسط یک وب سرور که نرم‌افزار پی‌ اچ‌ پی بر روی آن نصب باشد، تفسیر می‌شود. دستورهای این زبان می‌تواند به صورت مستقیم در درون کد های اچ‌ تی‌ ام‌ ال (HTML) قرار بگیرد. همچنین زبان PHP از نسخه ی ۴.۳ به بعد قابلیت پشتیبانی از واسط خط فرمان را نیز به امکانات خود اضافه کرد. این قابلیت می‌تواند برای ایجاد نرم‌افزارهای غیر وبی و یا نرم‌افزارهایی با واسط گرافیکی کاربر مورد استفاده قرار بگیرد. این زبان برنامه نویسی یک نرم‌ افزار آزاد و متن باز (Open Source) است که تحت مجوز پی‌ اچ‌ پی انتشار یافته است. این مجوز به دلیل قرار دادن محدودیت بر روی استفاده از عنوان پی‌ اچ‌ پی، با مجوز عمومی گنو (GPL) سازگار نیست.          

MySQL-Server (مای اس کیو ال – سرور) یک سامانه مدیریت پایگاه داده‌ها متن‌باز است که توسط شرکت اوراکل توسعه، توزیع، و پشتیبانی می‌شود. این سامانه مدیریتی پایگاه داده، رایج ترین پایگاه داده متن باز (Open Source) و همراه همیشگی php محسوب می‌شود. MySQL سرور، یک پایگاه داده چند کاربره و چند ریسمانه است بدین معنا که این پایگاه داده به چندین کاربر اجازه استفاده همزمان از داده‌ها را می‌دهد و دسترسی افراد معتبر به داده‌ها را تسریع و تسهیل می‌ بخشد. اگرچه تاریخچه پیدایش MySQL به سال۱۹۷۹ بر می‌گردد اما عرضه عمومی آن از سال ۱۹۹۶ آغاز شده است.

نسخه‌های اولیه MySQL را به هیچ عنوان نمی‌ توان با نسخه‌های جدید آن مقایسه‌ نمود. نسخه‌های قدیمی به‌دلیل ماهیت عمومی سیستم عاملی که برای آن درنظر گرفته شده بودند (یعنی یونیکس و لینوکس‌های اولیه) دارای واسط کاربر چندان جالبی نبود و تمامی فرامین مربوط به طراحی و مدیریت بانک اطلاعاتی در آن‌ها از طریق دستورات خط فرمان انجام می‌گرفت. اما به‌ تدریج و با پیدایش محیط‌های گرافیکی توانمند و زیبا برای لینوکس‌، ‌‌MySQL نیز همانند سایر نرم‌ افزار‌های متن باز تحت لینوکس مراحل تکامل و بهینه شدن هسته و ابزارهای جانبی خود را پیمود تا به جایی رسید که اکنون به عنوان یکی از سریع‌ترین، کارآمد ترین و مقرون به صرفه‌ترین برنامه‌های بانک اطلاعاتی جهان به شمار می رود.

پک آموزشی PHP & MySQL به زبان فارسی

پک آموزشی PHP & MySQL به زبان فارسی

برنامه نویسی و طراحی وب

این دوره آموزشی به صورت کاملا عملی و کاربردی می باشد.

بخشی از فیلم های آموزشی دوره PHP & MySQL

  • دانلود رایگان فیلم آموزش فارسی آشنایی با قابلیت و امکانات پروژه آموزشی (یک سایت سازمانی + فروشگاه اینترنتی)
  • دانلود رایگان فیلم آموزش فارسی مبانی و مقدمات طراحی وب به زبان PHP به همراه طراحی انواع فرم در HTML
  • دانلود رایگان فیلم آموزش فارسی CSS به صورت پروژه ای
  • فیلم آموزش فارسی مبانی JavaScript به همراه پروژه عملی Validate کردن فرم
  • فیلم آموزش فارسی مبانی برنامه نویسی با زبان PHP
  • فیلم آموزش فارسی آشنایی با MySQL ،اتصال به DataBase و ثبت اطلاعات کاربران با زبان PHP
  • دانلود رایگان فیلم آموزش فارسی متداول ترین روش های نگهداری حالت و Validate کردن فرم از سمت Server
  • دانلود رایگان فیلم آموزش فارسی ادامه Validate کردن فرم از سمت Server و مباحث تکمیلی فرم ثبت نام
  • دانلود رایگان فیلم آموزش فارسی ساخت فرم login
پک جامع سورس چندین سایت سازمانی و شرکتی و...

پک جامع سورس چندین سایت سازمانی و شرکتی و…

برنامه نویسی و طراحی وب

ارزش واقعی این پک بالای 10 میلیون می باشد

با کمک این آرشیو سایت های انجام شده ما پروژه های طراحی سایت تان را به صورت حرفه ای دنبال کنید

  • فیلم آموزشی نحوه استفاده از سورس های سایت و پرتال های فراز نتورک